FAQ


Kde budeme štartovať ?

Deň pred plánovaným ranným letom, alebo v deň podvečerného letu Vás budeme kontaktovať a upresníme miesto, čas letu/stretnutia. Miesto štartu sa môže niekedy zmeniťv závislosti na smere a rýchlosti vetra.

 


 

Koľko to celé trvá ?

Let trvá obvykle 60 - 80 min. Počítajte celkom 3-4 hodín od stretnutia, až po rozlúčenie sa na mieste stretnutia. Zimný expedičný prelet Vysokých Tatier letíme 2-3 hodiny, ale treba počítať s celým dňom.

 


 

V akej výške budeme letieť ?

Lietame v rôznych výškach. Minimálna povolená je 150 metrov nad terénom a maximálna cca 2500 metrov, neplatí to ale na celom území SR ! Lety ponad Vysoké tatry sa letia vo výške od cca 3000 do 3500 metrov.

 


 

Dá sa letieť počas celého dňa ?

Dá, ale iba v zimných mesiacoch. Počas letnej sezóny môžme letieť ráno a podvečer. Počas dňa sa vytvára termické prúdenie, prevláda silný vietor a tiež je častejší výskyt búrok.

 


 

Ako sa dostaneme späť k autu?

Po pristáti nasleduje zbalenie a naloženie techniky, krst nových vzduchoplavcov a cesta späť na miesto stretnutia / štartu našim doprovodným vozidlom.

 


 

Mám leteku pre 1 osobu, chcem letieť súkrome. Je to možné ?

Áno, je to možné. Stačí nás kontaktovať, doplatíte len rozdiel v cene letu.

 


 

Do kedy mi platí poukaz ?

Obvyklá platnosť u konkurenčných spoločnosí sú dva roky. My sme už pred mnohými rokmi od tochto limitu upustili. Naše poukazy nemajú časový limit a preto Vám neprepadnú !  

 


 

Od akého veku smú letieť deti ?

Pri deťoch je to vždy individuále. Nie je na to presný vek,  naše skúsenosti:  8-9 rokov.

 


 

Môžu letieť seniori nad 70r. ?

Samozrejme. Bude nám cťou podeliť sa o tento zážitok. Pre menej mobilných sme pripravili celkom nový kôš s dverami a uľahčili vstup do koša.

 


 

Koľko osôb bude v koši?

Počet osôb sa líši v závislosti na lokalite. Niektoré sú obľúbenejšie, niektoké menej. Disponujeme košmi pre 2, 4, 5, 7, 10 osôb.

 


 

Čo ak nám nevíde počasie ?

V zlom počasí nelietame. Let bude po dohode s Vami presunutý a zvolíme náhradný termín.

 


 

Ako sa obliecť / obuť ?

Teplota počas letu je približná tej na zemi. Ideálne je športové, vychádzkové oblečenie. Obuv sa odporúča celá, nie šlapky, sandále! Pre osoby vyššieho vzrastu odporúčame šiltovku proti sálavému teplu z horákov. Nič elegantné, miesto pristátia môže byť aj na poli...

 


 

Čo si vziať zo sebou do koša ?

Foťak a kamera. Pri každom lete je o pitný režim postarané.

 


 

Môžu letieť tehotné ženy ? 

NIE !

 


 

Môžu letieť ľudia na vozíku ?

Áno, pre imobilných pasažierov máme kôš s dvermi, cez ktoré sa zmestí vozík. 

 


 

Môžem zobrať aj psa ?

Psy majú citlivý sluch a boja sa zvuku horákov.

 

 

 

Kde lietame