Let balónom... s našou spoločnosťou je bezpečný  a dobrodružný zážitok pre každého v lete aj v zime !

-nezabudnuteľný let do výšky až 2500m / ak to počasie a lokalita dovolí/

-hodinu (a takmer vždy viac) neopakovateľného zážitku

-skvelú atmosféru

-zimné prelety

-koš vybavený dvermi pre ľahší vstup 

O vašu bezpečnosť a komfort počas letu balónom sa postará náš skusený team,ktorý vie ako na to !

 


Let balónom ako darček

Prekvapte svojich známych vyhliadkovým letom balónom. Kontaktujte nás alebo navštívte náš webshop. Ponúkame pasažierske a taktiež súkromné výhliadkové lety balonom. Darčekový poukaz Vám bude doručený Slovenskou poštou do dvoch pracovných dní, v prípade, že ho potrebujete na počkanie, kontaktujte nás telefonicky, mailom, bude Vám zaslaný on-line. Samozrejmosťou sú nami hradené poštovné náklady. Ak už poukaz na let balónom od našej spoločnosti máte, kontaktujte nás, dohodneme si miesto a termín letu. 

 


Kde lietame - miesta štartu

Lietame na celom území Slovenska, ale keďže sídlime v Žiline, prevažná časť letov je v našom okolí. Obľúbenými miestami sú napr.: Rajecká dolina, Turiec, Kysuce, Orava, Liptov, lety ponad Žilinu, Bytču a nesmiem nespomenúť Súľov a jeho malebnú scenériu v každom ročnom období. V súčasnosti štartujeme z týchto miest, ale radi za Vami prídeme kamkoľvek na území SR

Rajecka dolina:  Žilina, Kysucké Nové Mesto, Čadca / Tatry: Poprad, Spiš / Súľov: Bytča, Považská Bystrica, Púchov / Turiec:  Martin, Turčianské Teplice, Kremnica / Orava:  Dolný Kubín, Námestovo, Tvrdošín / Liptov:  Ružomberok, Liptovský Mikuláš / Horehronie:  Banská Bystrica, Brezno - Nizke Tatry / Podpolanie:  Zvolen, Detva, Lučenec, Žiar nad Hronom / Gemer:  Rimavská Sobota, Revúca / Smolenice-Trnava:  Bratislava, Pezinok, Dunajská Streda / Nitra:  Nové Zámky, Komárno, Levice, Zlaté Moravce / Trenčín:  Nové Mesto nad Váhom, Ilava / Piešťany:  Hlohovec / Banská Štiavnica, Prievidza / Kopanice: Myjava, Senica, Skalica 

 


Priebeh letu

Rozhodli ste sa letieť. Telefonicky, mailom, alebo osobne sa dohodneme na dátume a mieste letu, ktorý Vám najviac vyhovuje. 1 - 2 dnipred plánovaným štartom Vás telefonicky kontaktujeme a spresníme miesto a čas stretnutia. Po stretnutí a zoznámení sa s posádkou začína stavba balóna na vybratom mieste. Celý priebeh nafukovania a prípravy je prvým veľmi príjemným zážitkom na ktorom ak máte chuť sa môžte spolupodieľať. Po skontrolovaní, nafúknutí, vykúrení je všetko pripravené na let.

Postupne nastupujete do koša, o chvíľu sa už odliepate od zeme. Pravé začala tá hodinka , na ktorú ste tak netrpezlivo čakali, uvidíte neopakovateľné. Urobíte množstvo záberov, pilot vám zodpovie na Vaše otázky. Po tejto hodinke, ktorá ubehne ako voda, pilot vyberie vhodnú lúku a pripraví Vás a balón na pristátie. Bez obáv, zväčša je to príjemný manéver s mäkkým dosadnutím do trávy. Kým sa z toho celého dobrodružstva stihnete spamätať, posádka, ktorá Vám cely čas bola v pätách v doprovodnom vozidle už balí balón.Teraz je čas pre krst nových vzduchoplavcov, prípitok so šampanským, posledne foto, rozlúčka s týmom a preprava na miesto štartu.

 


Letové podmienky

Balón môže bezpečne letieť len za priaznivých poveternostných podmienok a to pri rýchlosti vetra v mieste štartu do 4 m/s, bez dažďa, rizika búrky, bez hmly a bez prudkých nárazov vetra. Let trvá približné 1 hodinu. Lietame ráno asi 2 hodiny po východe slnka a večer približné 2 hodiny pred západom. Počas celého dna sa dá letieť len v zimných mesiacoch. Pre Váš komfort a pohodlie odporúčame turisticko-vychádzkové oblečenie a obuv, ktoré však nie sú podmienkou. Teplota v koši balóna je asi približná tej na zemi, keďže mame par výkonných horákov slúžiacich na zohriatie vzduchu v balóne. Tehotne ženy a deti do výšky 130cm letieť nesmú. Počas letu, ale aj počas prípravy sa riaďte prosím pokynmi pilota, aby sme predišli zbytočným nedorozumeniam a zachovali tak maximálnu úroveň bezpečnosti a plynulosti letu. Ak by sa náhodou pilot rozhodol ukončiť let predčasné kvôli náhlej zmene počasia, alebo iných nepredvídateľných okolnosti (obmedzenia vo vzdušnom priestore), nemajte mu to za zle, robí to v prvom rade pre dodržanie maximálnej bezpečnosti a tá Vaša je pre nás tou najdôležitejšou. V prípade, že by let trval menej ako 45 minúť, mate pravo na náhradný let a bude vám ponúknutý náhradný termín. V prípade, že už máte svoj let zaplatený, alebo rezervovaný a zo závažných dôvodov sa ho nemôžete zúčastniť, môžete ho bez sankcií zrušiť a požiadať o náhradný termín, najneskôr však 48 hodín pred plánovaným štartom.

Pilot, ako veliteľ lietadla má právo pri neočakávanej zmene počasia let s konečnou platnosťou zrušiť aj tesne pred štartom. V takomto prípade Vám bude ponúknutý náhradný termín letu, pripadne vrátenie peňazí za zaplatenú letenku, podľa našich obchodných podmienok: https://www.balonom.sk/obchodne-podmienky

 


Bezpečnosť

Teplovzdušný balón je zaradený medzi najbezpečnejšie dopravné prostriedky z pomedzi všetkých lietadiel. Pri dodržiavaní meteorologických pravidiel a udržiavania balóna v dobrom technickom stave, zabezpečujú let na maximálnej bezpečnostnej úrovni. Každý pilot musí prejsť teoretickým a praktickým výcvikom. Na základe zloženia skúšky získava pilotný preukaz pre lietanie s balónom. Balón a príslušenstvo je každých sto hodín, alebo každý rok, podľa toho čo nastane skôr dokonale skontrolovaný poverenou a kvalifikovanou organizáciou a až po úspešnom zvládnutí testov je umožnená ďalšia prevádzka.

 


 

 

 

 

Kde lietame